Τελετή Λήξης 2015

Το Πρόγραμμα Εκδηλώσεων του Μύλου των Ξωτικών 2017 – 2018

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ 2017-2018

Κάθε μέρα εκπλήξεις, καλλιτεχνικές δράσεις, συναυλίες και παιδικά δρώμενα…

 

Παρασκευή 1 Δεκεμβρίου

19:00 Clown’s show

20:00 Savina’s Live «Acoustic Live Session»

Σάββατο 2 Δεκεμβρίου

12:00 Θέατρο για παιδιά «Καλικαντζαρο…αποστολή»

13:00 Κέντρο ΑμΕΑ «Σωτήρ»

17:00 Πολιτιστικός Μορφωτικός Σύλλογος Ν. Μηχανιώνας

17:30 Πολιτικός Γάμος στη κεντρική Σκηνή του Μύλου. Η Ευαγγελία & ο Σπύρος επιλέγουν τον Μύλο των Ξωτικών για να ενώσουν τις ζωές τους.

18:00 Magic Show Μαγική Μονομαχία

19:00 Live and Unplugged… Just the 3 of Us

Κυριακή 3 Δεκεμβρίου

12:00 «ΑτΣοΎμΠαΛοΙ» Κλοουνοπαράσταση

13:00 Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Ελευθέριο Κορδελιό

13:30 Φιλοπρόοδος Σύλλογος Ν. Αγχιάλου

18:30 Επίσημη Τελετή Έναρξης

Ο Άη Βασίλης, τα Ξωτικά, η Πριγκίπισσα του Φεγγαρίου, η κυρά Βασίλενα και άλλοι παραμυθένιοι ήρωες θα βρίσκονται εδώ για να μας ταξιδέψουν σε έναν κόσμο μαγικό και να ξεκινήσει το φετινό παραμύθι.. Ο Δήμαρχος Τρικκαίων Δημήτρης Παπαστεργίου θα κηρύξει την έναρξη του Μύλου των Ξωτικών και ο ουρανός θα φωτιστεί από πολύχρωμα βεγγαλικά

19:30 Trinity Electric String Trio

 

Τρίτη 5 Δεκεμβρίου

10:00  «Συνεχίζουμε με… Ελπίδα» Ο Σύλλογος Ελπίδα γιορτάζει τη Παγκόσμια Ημέρα για Άτομα με Αναπηρίες

  • Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Τρικάλων
  • Ενιαίο Ειδικό Επαγγελματικό Γυμνάσιο και Λύκειο
  • ΕΕΕΕΚ
  • Κέντρο Δημιουργικής Απασχόλησης Παιδιών με αναπηρίες από το ΚΔΑΠ-ΜΕΑ Ήφαιστος Α Βάρδια.
  • Μουσικό σχολείο Τρικάλων

18:00 Οι σεφ του Θεσσαλικού ΙΕΚ Γιάτσος μαγειρεύουν με τους πρόσφυγες της πόλης μας

 

Τετάρτη 6 Δεκεμβρίου

18:00 ΜΑΖΙ – Θεατροπαιδαγωγική δράση του προγράμματος «Κι αν ήσουν εσύ» του Πανελληνίου Δικτύου για το Θέατρο στην εκπαίδευση

Παρασκευή 8 Δεκεμβρίου

18:00 Επίδειξη μαγειρικής από το  Θεσσαλικό ΙΕΚ Γιάτσος

19:00 Pop-Rock Live

Σάββατο 9 Δεκεμβρίου

12:00 Άσπρο-Μαύρο «Θέατρο-παντομίμα»

13:00 ΚΑΠΗ Φιλύρου Δήμου Πυλαίας Χορτιάτη

13:30 Χορευτικό τμήμα Ενηλίκων Χορτιάτη

17:00 Christmas Zumba Kids – Σχολή Χορού «Χορός & Έκφραση»

17:30 Πολιτιστικός Σύλλογος Ζυγού – Κρυονερίου, Καβάλας – Καλαμώνα

18:00 Dance Academy Κέρκυρας

19:00 Απόστολος Γουγουλάκης – Βασίλης Ράλλης Live

Προσωπική δισκογραφία με Balkan, Rock και παραδοσιακό χρώμα

  

Κυριακή 10 Δεκεμβρίου

11:00 Πολιτιστικός Σύλλογος Αγ. Βαρβάρας Ν. Ημαθίας

11:30 Σύλλογος Σερβιωτών Αλεξάνδρειας κ Περιχώρων «Αμάραντος»

12:00 Σχολή Μπαλέτου Μελίνας Τσόγκα

13:00 Μορφωτικός Σύλλογος Τσαριτσάνης  & Χορευτικός Όμιλος Λάρισας

13:30 Ορφέας Τραγιλιωτών Θεσσαλονίκης

17:00 Εργαστήρι παραδοσιακής και Λαϊκής Μουσικής «Μελωδία»

18:00 Λαϊκή και Ρεμπέτικη κομπανία Πολιτιστικού Συλλόγου Ν. Κεραμιδίου

19:00 «STELLE ROSSE» Κόκκινες Μαζορέτες Κέρκυρας

Τρίτη 12 Δεκεμβρίου

Και οι εκπλήξεις από τον #milosxotikon και την Ραδιοφωνική Λέσχη 97,6συνεχίζονται! Οι δημοφιλείς καλλιτέχνες & survivors, Ειρήνη Παπαδοπούλου & BO, την Τρίτη 12 Δεκεμβρίου στις 7 το απόγευμα στην κεντρική σκηνή του Μύλου για ένα Live που θα μας μείνει αξέχαστο. Οικοδεσπότης, ο ένας και μοναδικός Κωνσταντίνος Καμέας. Μην το χάσει κανείς…😉Με τηλεοπτική κάλυψη από το ASTRA TV.

Πέμπτη 14 Δεκεμβρίου

18:00 Επίδειξη ζαχαροπλαστικής από το Θεσσαλικό ΙΕΚ Γιάτσος

Παρασκευή 15 Δεκεμβρίου

11:30 Χορωδία 2ου Δημοτικού Σχολείου

18:15 Χορευτικός Όμιλος Περιβολίου Κέρκυρας

19:00 Pop Unplugged Live

Σάββατο 16 Δεκεμβρίου

11:30 Πολιτιστικός Σύλλογος Λαγυνών

12:00 2ο Δημοτικό Σχολείο Σταυρούπολης

12:30 Ακαδημία Χορού Τρικάλων TDA  Αγωνιστικές ομάδες \ 

Αθλητικός Σύλλογος Τρικάλων «Εύαθλοι»

13:30 ΚΑΠΗ Βασιλικού Χαλκίδας

17:00  5η Χριστουγεννιάτικη Χορωδιακή Συνάντηση στο Μύλο των Ξωτικών

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου

10:00 5η Χριστουγεννιάτικη Χορωδιακή Συνάντηση στο Μύλο των Ξωτικών

14:00 Σχολή Χορού Samantha Bridley

14:30 Πολιτιστικός Σύλλογος «Πήγασος»

15:00 Νεανική εστία Ι.Ν. Κυρίλλου και Μεθοδίου

15:15  ΚΕΠΑΠ Δήμου Πυλαίας Χορτιάτη- Τμήμα Ασβεστοχωρίου

17:00 5η Χριστουγεννιάτικη Χορωδιακή Συνάντηση στο Μύλο των Ξωτικών

Δευτέρα 18 Δεκεμβρίου

19:00 LIVE η Ελένη Φουρέιρα στη σκηνή του Μύλου των Ξωτικών. ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ

 

 

Τρίτη 19 Δεκεμβρίου

17:30 ΚΔΑΠ «Ομόνοια»

18:30 Αθλητικός Πολιτιστικός Σύλλογος «Πήγασος» Λαμίας

Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου

17:15 Θεατρική Παράσταση – Σύλλογος Φαλώρειας

18:30 Δημοτικό Ωδείο Τρικάλων

20:00 X.Taras – Original HipHop Night

Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου

17:30 ΑΠΣ Τρικάλων

18.30 Μουσικό σχολείο Καρδίτσας

19:30 Δημοτικό Ωδείο Τρικάλων

20.30 Pop/Rock Live

 

Σάββατο 23 Δεκεμβρίου

11:00 Ιππικός Σύλλογος Τρικάλων «Βουκεφάλας»

11:00 Σύλλογος Γυναικών Φαρκαδώνας – παιδικό τμήμα

12:00 Βιβλιοπαρουσίαση «Η Άγρια Φυλή των μικροβίων και ο μικρός Ανδρέας» της Ελ. Καλαμπάκα

17:00  Σχολή χορού ΚΕΠΑ Δήμου Βέροιας

17:30 Σχολή χορού Terpsis

19:00 Μουσικό Show

Κυριακή 24 Δεκεμβρίου

12:00 Θέατρο για παιδιά «Καλικαντζαρό…αποστολή»

18:00 Άσπρο-ΜαύροΘέατρο-παντομίμα

19:00 Nocte Arcus Live

Δευτέρα 25 Δεκεμβρίου

12:00 Saxophone Live με τον Αντώνη Ντόντο

18:00 Θέατρο για παιδιά «Ταξίδι στη πολύχρωμη γη» με τους Desdi, Lelos και Bella

19:00 Live… Swing the Xmas

Τρίτη 26 Δεκεμβρίου

11:00 Βιβλιοπαρουσίαση «Η Άγρια Φυλή των μικροβίων και ο μικρός Ανδρέας» της Ελ. Καλαμπάκα

12:00 «ΑτΣοΎμΠαΛοΙ» Κλοουνοπαράσταση

13:00 Παιχνίδια της Αρχαίας Ελλάδας – Διαδραστικό πρόγραμμα με αφορμή το βιβλίο του Ζ. Παπαϊωάνου «Ελπινίκη φωνές και ψίθυροι στο Μουσείο της Ακρόπολης»

17:30 Μέρες παραμυθιού Αφήγηση: Μαρία Κατσανούλη, Μουσική: Ελμίνα Ροδίτη «Της Βελανιδιάς τα παραμύθια»

18:15 Θεατρική παράσταση «Ο Βασιλιάς Μίδας» από την LOTUSLAND

19:15 Fire Show

19:30 Πέταγμα στο Μικρό Παρίσι των Αθηνών – live

 

Τετάρτη 27 Δεκεμβρίου

11:00 Εργαστήρι δημιουργικής Γραφής

Περιορισμένος αριθμός θέσεων

12:00-13:00 Επιδαπέδιο Σκάκι από Σκακιστική Κίνηση Τρικάλων

13:00 Σχολή Χορού «Make the Step»

17:30 Μέρες παραμυθιού Αφήγηση: Μαρία Παπανικολάου «Η Χρυσομηλιά και τα τρία αδέρφια και άλλα παραμύθια»

18:00 «Κλοουνοπαράσταση»

19:15 Κώστας Μπουντούρης Live

 

Πέμπτη 28 Δεκεμβρίου

11:30 Εργαστήρι δημιουργικής Γραφής

Περιορισμένος αριθμός θέσεων

17:00 Γυμναστήριο Salute

17:30 Μέρες παραμυθιού Αφήγηση: Νάγια Οικονομοπούλου,  «Μ’ ένα ροβίθι μποναμά κι ένα κουκί ρεγάλο»

18:15 Θέατρο του Ν. Κόσμου «Νεφέλες» του Αριστοφάνη

19:30 Έντεχνο και Rock Live με Σ. Σαμαρά, Β. Κωστόπουλο και Σ. Μούτο.

 

Παρασκευή 29 Δεκεμβρίου

11:30 Εργαστήρι δημιουργικής Γραφής – Περιορισμένος αριθμός θέσεων

16:30 Πολιτιστικός Σύλλογος Καβασίλων Ο Χαμαετός

17:00 Πολιτιστικός Σύλλογος Παλαιοχωρίου Λιανοδεργίου Ο Φίλιππος

17:15 Μουσική Καλλιτεχνική Ένωση Περιβολίου Κέρκυρας

17:30  Μέρες Παραμυθιού Αφήγηση: Λίλη Λαμπρέλλη,  Μουσική: Γιάννης Ψαριώτης  «Παραμύθια φωτός για τις πιο μεγάλες νύχτες του χρόνου»

18:30 Κώστας Στάθης Band

19:30 Live με τους Green Goblin production

 

Σάββατο 30  Δεκεμβρίου

11:30 Εργαστήρι δημιουργικής Γραφής

Περιορισμένος αριθμός θέσεων

12:00 Βιβλιοπαρουσίαση «Ποιος αξίζει να είναι Βασιλιάς;» της Β. Παπατσιφλικιώτη και «ο Πέτρος και η Μάγισσα Καρκάγια» της Τ. Κωνσταντινίδου

17:00 Σχολή χορού Μαρίας Βασιλοπούλου

17:30 Μέρες Παραμυθιού Αφήγηση: Στέλιος Πελασγός  «Τα παιδιά που γίναν πουλιά»

18:00 Θέατρο για παιδιά «Και οι τοίχοι έχουν αυτιά…»

19:30 George Gakis Live

Κυριακή 31 Δεκεμβρίου

12:00 Ξωτικό-φεγγαρό-μπερδέματα διαδραστικό πρόγραμμα για παιδιά  

Δευτέρα 1 Ιανουαρίου 2018

12:00 Saxophone Live με τον Αντώνη Ντόντο

18:00 Magic ShowΜαγική Μονομαχία

19:00 Τραγουδάμε… έντεχνα Live

Τρίτη 2 Ιανουαρίου

16:00 Η εθελοντική ομάδα «Ζω.Ε.Σ» με τη διάσημη σκυλίτσα Διώνη παραδίδει μαθήματα άδολης αγάπης

18:00 Magic Show «Ταξιδεύοντας μαγικά»

19:00 Twombone Ensable κινηματογραφική και χριστουγεννιάτικη μουσική για 2 τρομπόνια

Τετάρτη 3 Ιανουαρίου

12:00 Διαδραστικό πρόγραμμα για παιδιά

18:00 Φιλαρμονική Θιναλίων Κέρκυρας

19:00 Live με τον Mr. Happy One Man Show

 

 Πέμπτη 4 Ιανουαρίου

17:15 Σύλλογος Μικρασιατών Επαρχίας Φαρσάλων

19:00 Συναυλία Φιλαρμονικού Συλλόγου Απόλλων Θεσπρωτικού Δήμου Ζηρού & Φιλαρμονικής Δήμου Τρικκαίων

 

Παρασκευή 5 Ιανουαρίου

Φεστιβάλ παραδοσιακού χορού και μουσικής

17:30 Πολιτιστικός Σύλλογος Φωτάδας

18:15 Σύλλογος Γυναικών Αμπελακίων

Σάββατο 6 Ιανουαρίου

Φεστιβάλ παραδοσιακού χορού και μουσικής

12:00 Μωμόγεροι από τον Πολιτιστικό Ποντιακό Μορφωτικό Σύλλογο Αγ. Δημητρίου Ρυακίου

17:00  Σύλλογος Ποντίων Σταυρούπολης Ακρίτες του Πόντου

18:00 Μουσικοχορευτικό συγκρότημα Ιστιαίας Αθ. Κορφιάτης

18:30 Πολιτιστικός Σύλλογος Αυγής

19:15 Χάρης Καραμπέρης Live   

Κυριακή 7 Ιανουαρίου

12:00 Ξωτικό-φεγγαρό-μπερδέματα διαδραστικό πρόγραμμα για παιδιά  

18:30 Τελετή λήξης