Τελετή Λήξης 2015

Το Πρόγραμμα Εκδηλώσεων του Μύλου των Ξωτικών 2016 – 2017

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ 2016-2017

Κάθε μέρα εκπλήξεις, καλλιτεχνικές δράσεις, συναυλίες και παιδικά δρώμενα. Σύντομα κοντά σας…

 

Σάββατο 26  Νοεμβρίου

12:00 Πειρατές εν Βράσει…παιχνιδιού

18:00 Παραμυθιού παράσταση  ¨΄Μπερδέματα¨ 

19:00 Twombone Ensemble live

Κυριακή 27 Νοεμβρίου

12:00 Παιδική χορωδία Μητροπολιτικού Ωδείου Λειβαδιάς

12:30 Τσιρκοδρώμενο με Ξυλοπόδαρους

18:30 Επίσημη Τελετή Έναρξης: Μια φαντασμαγορική τελετή από τον Άη Βασίλη και τα ξωτικά για υποδεχθούμε τους νέους επισκέπτες του Μύλου. –  Ο Δήμαρχος Τρικκαίων κ. Δημήτρης Παπαστεργίου κηρύσσει την έναρξη του Μύλου των Ξωτικών. Στην συνέχεια η αγαπημένη τραγουδίστρια Μαλού θα μας ταξιδέψει με την ερμηνεία της.

Δευτέρα 28 Νοεμβρίου

18:00 Πειρατικές κατασκευές

Τρίτη 29 Νοεμβρίου

18:00 «Μεγάλοι  Ζωγράφοι Μικρά Παιδιά» Ζωγραφίζοντας με τον Πικάσο

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

17:30 Magic Brothers show

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

18:00 Πειρατές εν Βράσει…παιχνιδιού

Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου

18:30 Magic show

Σάββατο 3 Δεκεμβρίου

11:15 Μουσικά εργαστήρια Δήμου Λαγκαδά

12:00 Η  Minnie ο Mickey και η Peppa στο Μύλο των ξωτικών από τους Μικρούς Ήρωες

13:30 Πολιτιστικός Σύλλογος Μαλακοπής Θες/νίκης

14:00 ΚΑΠΗ Δήμου Νεάπολης Συκεών

17:00 Μορφωτικός Πολιτιστικός Σύλλογος Μηχανιώνας

17:30 Σχολή χορού Μ.Βασιλοπούλου

18:15 Minnie-Mickey-Peppa Παιδικό Διαδραστικό πρόγραμμα

19:30 Barrice live

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

11:30 Χορωδία Αντιδημαρχίας Κοινωνικής Πολιτικής Λάρισας

13:15 Εκπολιτιστικός Μορφωτικός Σύλλογος Κ.Γέφυρας Αγ.Γεώργιος

12:00 «Τα Μαγικά Χρωματιστά Μολύβια»  της Δ.Γκουτζολίκα,  Βιβλιοπαρουσίαση  με το καλλιτεχνικό εργαστήρι Καλικατζούρα

14:00 Σχολή χορού Danza Kuduro

16:00 Kαλλιτεχνικό εργαστήρι Καλικατζούρα

17:30 Πολιτιστικός Σύλλογος Γονιμιωτών Θεσσαλονίκης ΄΄Ο Άγιος Παντελεήμων΄΄

Τρίτη 6 Δεκεμβρίου

18:00 «Μεγάλοι Ζωγράφοι – Μικρά παιδιά»  Ζωγραφίζοντας με Β. Καντίνσκι

Τετάρτη 7 Δεκεμβρίου

18:30 Magic Brothers Show

Πέμπτη 8 Δεκεμβρίου

18:30 Εργαστήρι κατασκευών από τους Πειρατές

Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου

19:00 Zumba party

Σάββατο 10 Δεκεμβρίου

17:00 4η Χριστουγεννιάτικη Χορωδιακή Συνάντηση στο Μύλο των Ξωτικών

Παιδική Χορωδία 17ου Γυμνασίου Πάτρας

Παιδική & Ενηλίκων Χορωδία «ΕΚΦΡΑΣΙΣ»

Όμιλος Χορωδιών «Ο Όλυμπος»

Μικτή Χορωδία Αξιούπολης «Άξιον Εστί»

Χορωδία Πολιτιστικού Συλλόγου Άρτας «Ο Μακρυγιάννης»

Χορωδία Πολιτιστικού Συλλόγου Μικρασιατών Επαρχίας Φαρσάλων

Χορωδία Παραδοσιακής Μουσικής «Ο Ενιπέας»

Κυριακή 11 Δεκεμβρίου

11:30 – 13:30 4η Χορωδιακή συνάντηση στο μύλο των ξωτικών:

Παιδική Χορωδία Δημοτικού Ωδείου Τρικάλων

Δημοτική Χορωδία Φαρσάλων – Παιδικό Τμήμα

Χορωδία Α’ ΚΑΠΗ Γιαννιτσών

Χορευτικό Τμήμα «Ορίζοντες» Δήμου Ευρώτα Νομού Λακωνίας

17:30    4η Χορωδιακή συνάντηση στο μύλο των ξωτικών:

Δημοτική Χορωδία Τρικάλων

Χορωδία «Λιόπετρα» Δήμου Ευρώτα Νομού Λακωνίας

Παραδοσιακή Χορωδία Ι.Ν. Αγ. Κων/νου και Ελένης Γιαννιτσών

Χορωδία Μορφωτικού Συλλόγου Τσαριτσάνης

Χορωδιακά & Ορχηστρικά Τμήματα «Παρέες Τραγουδιού» Βόλου

 

Δευτέρα 12 Δεκεμβρίου

18:30 Πειρατικές κατασκευές διαδραστικό εργαστήρι

Τρίτη 13 Δεκεμβρίου

18:00 Μεγάλοι ζωγράφοι-Μικρά παιδιά Ζωγραφίζοντας με τον Ζ.Σερά

19:00 H ΜΑΛΟΥ Live στη σκηνή του Μύλου

Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου

18:30 Magic show

Πέμπτη 15 Δεκεμβρίου

19:00 O Βαγγέλης Κακουριώτης & ο ΜΙΚΕ, Live στην κεντρική σκηνή του Μύλου των Ξωτικών!

Παρασκευή 16 Δεκεμβρίου

17:30 «Η χριστουγεννιάτικη επανάσταση των φρούτων & των λαχανικών» από το ΚΔΑΠ Φρούριο

18:30 Φιλανθρωπική εκδήλωση από την  ΦΛΟΓΑ

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου

12:00 Δημοτικό Ωδείο Νεάπολης Συκεών – Λαϊκή παιδική & νεανική χορωδία των Χρωμάτων

12:30 Χορωδία 5ου Δημοτικού Γιαννιτσών

13:00 Πολιτιστικός Σύλλογος  Χορονός  Λαμίας

16:00  ΧΟΤ – Χορευτικός όμιλος Τρικάλων

17:15 «Ακρίτες του Πόντου» Σταυρούπολης

17:30 Σύλλογος Αργιθεατών Ν.Μαγνησίας

18:00 Σύλλογος Γυναικών Σκιάθου

18:00 Παρουσίαση παιδικού βιβλίου «Δυο φορές κι έναν καιρό ήταν η Σταχτοπούτα» της Μ.Γιώτη (στο Δημ. Κινηματογράφο)

19:00 Σχολή χορού TDA- Trikala Dance Academy

20:30 Dance team faceless, Drug-on

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου

10:30 Παιδική Χορωδία του 2ου Δημοτικού Σχολείου Τρικάλων

11:30 Σύλλογος κατοίκων Ευόσμου Κύριλλος & Μεθόδιος

12:00  Σχολή χορού Μελίνας Τσόγκα

13:00  Samantha Brindley και Γυμναστήριο Kinisis

13:30  Μορφωτικός Σύλλογος Ταξιαρχών

14:15  Σύλλογος φίλων Θερμαικού «Απόλλων»

16¨15 Δημοτική Χορωδία Δωματίου Τρικάλων «Αρμονικές Φωνές» Voci Intonatti

17:00  «Μελωδία» Εργαστήρι παραδοσιακής & λαϊκής μουσικής

17:30  Σχολή χορού Νίκης Γιάννου

18:15  Σχολή χορού Terpsis

19:30 Nocte Arkus live

Δευτέρα 19 Δεκεμβρίου

18:00 Εργαστήρι κατασκευών από το Δημόσιο ΙΕΚ Λαμίας

Τρίτη 20 Δεκεμβρίου

18:30 Μουσικό σχολείο Καρδίτσας

Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου

18:30 Πειρατές εν Βράσει…παιχνιδιού

17:00 KAΠΗ Φανερωμένης

19:30 Magic night

Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου

17:30 Σύλλογος συνταξιούχων ΔΕΗ Τρικάλων

18:00 Μορφωτικός σύλλογος Νεοχωρίου

18:15 Action Gym

19:00  Πολιτιστικό εργαστήρι Έαρ

Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου

11:00  Μουσικό Σχολείο Τρικάλων

19:00  Πολιτιστικό εργαστήρι Έαρ

19:00 Ο Κώστας Μαρτάκης Live στη σκηνή του Μύλου

Σάββατο 24 Δεκεμβρίου

12:30 Magic brothers show

19:00 ΑΠΣ-Τρίκαλα, Ελληνορωμαϊκή πάλη

Κυριακή 25 Δεκεμβρίου

12:30 Live Saxophone από τον Α.Ντόντο

17:30 « Η κόρη του Μύλου & το ποτάμι» της Ε. Γκούμα, δραματοποιημένη αφήγηση

19:00 Κύμα the band live

Δευτέρα 26 Δεκεμβρίου

11:00 Πολιτιστικός σύλλογος Καταχα «Αριστοτέλης»-Ποντιακός Σύλλογος Μακρυγιάλλου «Ο Πόντος»-Πολιτιστικός Σύλλογος Ελευθεροχωρίου-Κοινότητα Νέων-Εύξεινος Λέσχη Ποντίων & Μικρασιατών Ν. Τρικάλων

11:30 Ιππικός Σύλλογος Τρικάλων «Ο ΒΟΥΚΕΦΑΛΑΣ»

12:00 «Ένα παιδί χωρίς συναισθήματα» της Ε.Μακρή – Δραματοποίηση από το θεατρικό εργαστήρι Επι Σταγών

14:00 Μικροί Ήρωες –Τσιρκολίνο με ξυλοπόδαρους, Ακροβάτες & Μασκότ

17:00 Σχολή χορού Goldance Academy

17:30 Μέρες Παραμυθιού – Ανθή Θάνου, Μουσική: Αλέξης Μακρής «Με μάλαμα κι ασήμι»

19:00 Κατερίνα Κουρεντζή Live

Τρίτη 27 Δεκεμβρίου

11:30 KAΠΗ Δήμου Θέρμης

12:00 Αγώνας ξιφασκίας από την πρωταθλήτρια ομάδα της ΑΕΚ

13:30 Πολιτιστικός Σύλλογος Φωτάδας

17:00 Πολιτιστική Πρωτοβουλία Αρίλλα

17:30 Μέρες Παραμυθιού – Σάσα Βούλγαρη «Τα τρία χρυσά μήλα»

18:30 Κουκλοθέατρο «ΤΟ ΔΩΡΟ» από το ΚΘΒΕ

19:30 Κώστας Στάθης live

Τετάρτη 28 Δεκεμβρίου

12:00 Φιλαρμονική Δήμου Τρικκαίων

12:00 Παρουσίαση παιδικού βιβλίου «Καλέ μου Άη Βασίλη» της Μ.Ποπκιώση.

13:00 Πολιτιστικός σύλλογος Αγ.Ελεούσης ο «Μ.Αλέξανδρος»

13:30 Χορωδία του Συλλόγου Φίλων Ρετζικίου

14:30 Μουσικοχορευτικός Λαογραφικός όμιλος Ιτέας «Το Χοροστάσι»

16:00 Φιλαρμονική Θεσπρωτικού Πρεβέζης «Ο Απόλλων»

17:00 Μουσικοχορευτικός Λαογραφικός Όμιλος Ιτέας «Το Χοροστάσι»

17:30 Μέρες Παραμυθιού – Μαρία Ζουράρη «Τι είναι αυτό που δεν ξέρω;»

18:00 Εργαστήρι πολιτισμού Ν.Αρτάκης «Παναγία Φανερωμένη»

19:00 Αγώνας του τμήματος ξιφασκίας της ΑΕΚ

Πέμπτη 29 Δεκεμβρίου

 

12:00 Αγώνας του τμήματος ξιφασκίας της ΑΕΚ

17:30 Μέρες Παραμυθιού – Μαρία Μαχαίρα, Μουσική: Αντώνης Καρασταμάτης «Τα δώρα»

18:00 Σχολή χορού Rythmo studio

19:00 Cubaneros Live

Παρασκευή 30  Δεκεμβρίου

12:00 Magic Show

17:15 «Το παραπονιάρικο ελατάκι» της Β.Μπουλογιώργου δραματοποιημένο παραμύθι

17:30 Μέρες Παραμυθιού – Μαρία Κατσανούλη, Μουσική: Ελμίνα Ροδίτη «Καμώματα»

18:15 ΣΟΑΤ – Tae Kwo Do dance

19:15 Stage – Mainstream Live

Σάββατο 31 Δεκεμβρίου

12:30 Magic show

18:00 Οι Πειρατές ξαναχτυπούν..

Κυριακή 1 Ιανουαρίου 2017

12:30 Live Saxophone

13:00 H σκυλίτσα Διώνη, θα καταπλήξει με τη μοναδική ευφυία της

19:00 Live- Χαμένοι Χάρτες

Δευτέρα 2 Ιανουαρίου

12:00 Μεγάλοι Ζωγράφοι Μικρά παιδιά – Ζωγραφίζοντας με τον Πικάσο

18:00 Το μυστικό ταξίδι του Κοντορεβυθούλη από τον κουκλοθίασο  Κυρπαίγνιος παραμυθάς

Τρίτη 3 Ιανουαρίου

12:00 Εκπολιτιστικός Σύλλογος Κρηνίτσας

12:30 Αρχ.Λαογραφικός Πολιτιστικός Σύλλογος Μουζακίου  «Οι Γόμφοι»

16:30 Πολιτιστικός Σύλλογος Μικρασιατών Φαρσάλων

17:00 Σύλλογος γυναικών Αμπελακίων

17:30 Σύλλογος Δασκάλων & Νηπιαγωγών Πάτρας

18:30 Σύλλογος εργατικών κατοικιών Σωτήρας «Πολιτεία»

19:00  Γλέντι με παραδοσιακή Ορχήστρα

Τετάρτη 4 Ιανουαρίου

12:30 Σύλλογος Τρικαλινών Ν. Θεσσαλονίκης «Ο ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ»

13:00 Πολιτιστικός Σύλλογος Κλειδίου Ημαθίας «Ο Φίλιππος»

17:00 Πολιτιστικός Σύλλογος Κουφαλίων «Η Μακεδονία»

17:30 Πολιτιστικός Σύλλογος Αγ.Γεωργίου Νηλείας «Κένταυρος»

18:00 Πολιτιστικός Σύλλογος Καβασίλων «ο Χαμαετός»

18:30 Ενορία Αγ.Βασιλείου ΣΣ Λιανοκλαδίου

19:00 Μορφωτικός όμιλος Πλατανορεύματος

19:30 Πολιτιστικός Σύλλογος Ημαθίας

Πέμπτη 5 Ιανουαρίου

12:30 Magic show

17:30 Θέατρο σκιών «Ο Καραγκιόζης Μάγειρας στο Μύλο των ξωτικών»

19:00 Blue not band live

Παρασκευή 6 Ιανουαριόυ

19:00 Λαϊκή βραδιά

Σάββατο 7 Ιανουαρίου

19:00 Τελετή λήξης